Hány éves kortól lehet diákokat foglalkoztatni?
- Nyári szünidőben már 15 éves kortól, szülői engedéllyel, év közben 16 éves kortól. A szülői hozzájárulás egészen betöltött 18 éves korig feltétel.
Hogyan tudnak a diákok hétköznap, iskolaidőben dolgozni?
- Órarendjükhöz igazodó diákmunkát tudnak vállalni a hallgatók. Ha például Önnek 2 főre van szüksége hétköznapokon 8-8 órában, akkor a feladatokat 4-5 diákból álló csoport látja el. Így Ön folyamatosan ugyanazokkal a diákokkal dolgozik és a helyettesítés is könnyen megoldható.
A diákmunka milyen formában legális?
- Tagsági megállapodást és hatósági bejelentést követően (NAV) állhatnak munkába a diákok.
Milyen gazdasági előnyei vannak a diákmunkának?
- Diákszövetkezet szervezésében a diákmunka 100 % szociális adómentességet élvez. Nem merül fel szabadság, fizetett ünnep, betegség miatti kiadás sem.
Ha dolgoznak már nálunk diákok, rájuk is vonatkoznak a adókedvezmények?
- Fenti kedvezmények csak diákszövetkezet szervezésében végzett diákmunkára vonatkoznak. Így ha Ön tudja, kivel kíván együtt dolgozni, akkor is előnyösebb őt iskolaszövetkezeten keresztül foglalkoztatni.
Levelezős, esti tagozaton tanulókra vonatkozik az adókedvezmény?
- Csak nappali tagozatos aktív vagy passzív jogviszonnyal rendelkező diákokra vonatkoznak a kedvezmények.
Van-e lehetőség arra, hogy Én válasszam ki munkavállalót?
- Közvetlenül ajánlhat Ön is diákot vagy a munkakör elvárásainak leginkább megfelelő, általunk küldött jelöltekből is választhat.
A diákoknak ugyanazt a jövedelmet kell biztosítani, mint a saját dolgozóknak?
- Lehet, de a gyakorlat hiánya miatt ez nem általános. Azonos bér esetén is a munkáltatói ráfordítás 30-40 %-kal alacsonyabb lehet, mint normál foglalkoztatás esetén.
Milyen feladatot lehet diákokra bízni?
- Lehet egyszerű betanított tevékenység vagy szakirányú ismereteket feltételező, de gyakorlatot nem igénylő feladat.
Mi az a gyakornoki program?
- Szakmai feladatokat ellátó, szakirányú tanulmányokat folytató diákok vesznek részt általában gyakornoki programokban pl. IT, logisztika, HR, pénzügy, értékesítés stb. Gyakornoki állásokra is biztostunk diákmunkást teljes adminisztrációval és bérszámfejtéssel.
Cafetéria adható a diákoknak?
- Igen, adható. Érdemes tudni, hogy a feladat ellátása nem munkaviszony keretében történik, ezáltal a cafeteria a legmagasabb adótartalommal kerül elszámolásra.
Teljes értékű munkatárs tud lenni egy diák?
- Igen, de a diákok fő feladata a tanulás. Heti öt napot 8 órában hosszútávon nem tudnak vállalni. Ezért főként részmunkaidőben, szezonális vagy alkalmi munkára javasoljuk a diákokat alkalmazni.
Mennyibe kerül a diákmunka iskolaszövetkezet szervezésében?
- A diákmunka vállalkozói díja függ a jövedelemtől, a létszámtól, a feladattól, időtartamtól és munkaidőtől. Nyári időszakban szakértelmet nem igénylő feladatokra már nettó 1020 Ft / fő / órától tudunk biztosítani diákot. Ez a díj nem minősül ajánlattételnek.
Kérdése van?
Pontos adatok birtokában, örömmel készítünk az Ön egyedi munkaerő-igényére ingyenes kalkulációt .